Řecko a my

19.07.2015, redakce b4life , Úvěry a refinancování

„Bože, dej mi klid přijmout to, co změnit nemohu, odvahu změnit to, co změnit mohu a moudrost jedno od druhého rozpoznat.“

Postoj symbolizovaný známou modlitbou Anonymních alkoholiků je užitečný v každé životní situaci, a tedy rovněž při řízení osobních financí. Neboť děje ovlivňující finanční trhy jsou uváděny do pohybu silami mimo náš dosah, nicméně je vždy na nás, zda nám budou ku prospěchu či naopak ke škodě.

 

Otázka za 5 bilionů dolarů

15.04.2014, redakce b4life , Úvěry a refinancování

Je na pohled velmi jednoduchá: Co chce Watt? Najdete ji v názvu článku uveřejněného na Yahoo Finance: http://finance.yahoo.com/news/housing-industry-asks-5-trillion-110500096.html. Zmíněný Mel Watt šéfuje od ledna americké vládní agentuře, která dohlíží na činnost společností Fannie Mae a Freddie Mac poskytujících v největší míře hypotéky. Pod státní kuratelu se dostaly během posledních velkých otřesů na kapitálových trzích 2007 – 2009, kdy hrozilo jejich zhroucení tíhou rizikových úvěrových operací.

 

Dělám si to po svém

09.11.2010, Redakce B4life , Úvěry a refinancování

Ve stejnojmenné skladbě zpívá Shakra „nepotřebuju tvou radu ani příkazy, pořád se učím najít svou cestu…“. Jako obecný životní postoj chvályhodné. Existují však některé oblasti, kde taková filozofie může působit docela nešťastně. Legendárním se stalo rčení doktora Cvacha z Dietlova seriálu Nemocnice na kraji města, že se jako chirurg „ještě vyvíjí“. Každý z nás by si jistě rozmyslel svěřit své zdraví či život do rukou podobného mistra.

 

Každá zbraň se musí použít správně

13.12.2009, Obchodní týdeník 20/2009 , Úvěry a refinancování

6 otázek pro Martina Duška, obchodního ředitele firmy b4life finance s.r.o.

 
Stránkování: 1