Změna právní úpravy zvýhodněného spoření na penzi

18.11.2014, redakce b4life , Penze, finanční nezávislost

Počínaje prvním lednem 2015 vstoupí v platnost novela zákona o daních z příjmů. Mimo jiné se dotýká i způsobu, jakým lze využívat zvýhodněné spoření na penzi prostřednictvím kapitálového či investičního životního pojištění. 

 

Jak rozumnět riziku při spoření na penzi

29.05.2013, admin b4life , Penze, finanční nezávislost

Základními složkami investičního portfolia jsou akcie a dluhopisy, a to jak přímo, tak i prostřednictvím otevřených podílových fondů. Přitom za "bezpečnější" část investic jsou považovány dluhopisy nebo dluhopisové fondy. 

 

Důchodová kalkulačka

19.03.2013, Redakce b4life , Penze, finanční nezávislost

Zájem o sjednávání druhého pilíře důchodové reformy je mizivý. Na jednu stranu není divu, sám o sobě nic moc neřeší. Na druhou však tento stav vyvolává spoustu otazníků.

 

Důchod, penze či renta?

09.11.2010, Redakce B4life , Penze, finanční nezávislost

Ať chceme či ne, jednoho dne ukončíme své pracovní aktivity. Jak to však bude s našimi příjmy? Udržíme si svou životní úroveň v dalších obdobích života?
Je s podivem, že i řada lidí úspěšných v zaměstnání či podnikání tyhle otázky neřeší anebo se spoléhá na státní důchod, doplněný případně penzijním připojištěním nebo životním pojištěním. Špatná zpráva je, že uvedené zdroje zřejmě nebudou stačit.

 
Stránkování: 1