Lesk a bída hedgeových fondů

26.11.2016, redakce b4life , Spoření a investice

V původním smyslu znamená hedging jistý způsob ochrany, zajištění. Výraz hedge v angličtině znamená živý plot, tedy jakási obranná hradba proti zlovolným vlivům ohrožujícím krásně upravenou zahrádku.


 

Investiční strategie v nejisté době

20.07.2016, redakce b4life , Spoření a investice

Současná situace na trzích je přinejmenším zvláštní. Řada analytiků se shoduje na tom, že kroky centrálních bank ve smyslu významného navýšení likvidity a nízkých úrokových sazeb, při současném vysokém veřejném dluhu, vedly k vytvoření velmi nestandardního prostředí. Výsledkem jsou očekávané dramatické pohyby kapitálových trhů. 


 

Lednový pohled na kapitálové trhy

23.01.2016, redakce b4life , Spoření a investice

Bývá zvykem, že na konci kalendářního roku bilancujeme, abychom zkraje roku následujícího, poučeni z minulých vítězství a nezdarů, plánovali světlé zítřky. Začátek letošního roku se nám však z hlediska investic zahalil do poněkud temnějšího odstínu. A naše reakce může být velmi významná pro budoucí stav osobních financí.


 

Lákání Sirén IPO

17.05.2015, Redakce b4life , Spoření a investice

Není tomu tak dlouho, kdy se na mne obrátila přítelkyně s prosbou o pomoc. Její sestra investovala, na radu „zkušeného obchodníka s cennými papíry“, značnou sumu do nákupu akcií Alibaba Group Holding Limited American Depositary. Za tímto dlouhatánským názvem se skrývá obchodní nápad čínského učitele jménem Jack Ma: když prodávat napodobeniny, tak ve velkém. A založil internetový obchod, který si vedl tak dobře, že v září minulého roku mohl nabídnout k veřejnému prodeji své akcie na amerických kapitálových trzích.

 

Nenápadný půvab černých skříněk

15.03.2015, redakce b4life , Spoření a investice

„To, co se skrývá v černé skříňce je tajné. Nakrmíte ji daty a ona vám dává signály, kdy koupit a kdy prodat. Je to tak trochu jako magie: jakýsi prostředek na tisk peněz bez vašeho přemýšlení. Černé skříňky mají všeobecně zářivou historickou výkonnost v laboratořích. To je pochopitelné, vždyť jsou vytvořeny, aby vyhovovaly historickým datům. Trhy se však nepřetržitě mění, a černé skříňky, také nepřetržitě, létají proti zdi.  Ale vždy tady bude nová generace poražených, kteří si koupí novou generaci černých skříněk.“

 
Stránkování: 1 2 3